Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Pani 84 lata, 37574 Einbeck, od 28.02.2021 Niemcy

Wyjazd: Komplet kandydatów
Miejscowość:

37574

Einbeck

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1400NR OFERTY: 66846
Poszukujemy:

opiekunki, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

28/02/2021

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 84lata, 70kg, 169cm
Dolegliwości:
- po wylewie
- trudności z przełykaniem
- bakteria e.coli (* zakażenie bakteryjne, które powoduje zatrucia pokarmowe, co wywołuje wymioty i biegunki. Leczenie: antybiotykiem)

Dodatkowe informacje:

Seniorka jest po wylewie i obecnie przebywa w szpitalu. Pani była wcześniej bardzo aktywna, samodzielna, nie wymagała pomocy. Wylew sprawił, że seniorka ma trudności z koncentracją, nie może znaleźć odpowiedniego słowa, czasem ciężko jej się wypowiedzieć. W dodatku zarażono ją w szpitalu bakterią e.coli. Dostaje antybiotyk. Ma trudności z przełykaniem, więc na początku najlepiej miksować jej jedzenie, aby łatwiej było przełknąć. Obecnie dużo czasu spędza w łóżku - dobrze byłoby, przekładać ją z boku na bok co kilka godzin, aby nie pojawiły się rany na skórze od zależenia.

Pani jest z wykształcenia nauczycielką i pracowała w szkole. Uwielbia sztukę, kulturę, muzykę. Chętnie gra na pianinie. To bardzo oczytana i inteligentna osoba. Jest komunikatywna, lubi towarzystwo, ludzi, umie słuchać, bardzo empatyczna i życzliwa. Uwielbia dzieci. Pani mieszka w mieście blisko centrum w domu jednorodzinnym z ogrodem. Do sklepu jest 10 min na pieszo, rowerem 5 min. Sprzątaczka i ogrodnik są do pomocy. Syn mieszka w tym samym mieście w innej dzielnicy. Czas wolny to 2 godziny dziennie + dwa wolne popołudnia w tygodniu lub jeden cały wolny dzień. Dla opiekunki z prawem jazdy - auto do dyspozycji. Rower też jest. Ważne jest, aby opiekunka przynajmniej komunikatywnie mówiła po niemiecku, aby umieć porozumieć się z personelem medycznym lub synową.

Rodzina jest zmobilizowana, obecnie syn zajmuje się zorganizowaniem wszelkich pomocy w domu - zamówione zostało specjalistyczne łózko na pilota, rampa (*lift, wyciąg) aby opiekunka nie musiała dźwigać, elektryczne krzesełko do wanny na pilota, aby pani mogła się zanurzyć w wodzie siedząc. Do pomocy będzie przychodził personel medyczny, który zajmie się zabiegami medycznymi oraz podawaniem lekarstw. Synowa seniorki jest z zawodu fizjoterapeutką, pracuje w szpitalu i postara się zorganizować wszelkie potrzebne pomoce oraz specjalistów. Raz w tygodniu do pomocy będzie także pani do sprzątania.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- internet
- rower
- auto
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego