Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Pani 94 lata, 21727 Estorf, 03.08. Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

21727

Estorf

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1500NR OFERTY: 70258
Poszukujemy:

opiekunki z dobrym komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

03/08/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 94lata, 80kg, 155cm
Dolegliwości:
- początki demencji, zapominalska
- artroza, mobilna, rolator
- cukrzyca insulinowa
- ogólny stan zdrowia dobry

Dodatkowe informacje:


Seniorka mieszka obecnie u córki, ale bardzo chce wrócić do swojego domu. Pani przeszła operację kolana i jest gotowa, aby wrócić do domu, jednak staje się coraz bardziej zapominalska. Córka podejrzewa początki demencji, dlatego poprosiła nas o pomoc. Seniorka jest wspierana raz dziennie przez personel medyczny, który zakłada jej rajstopy uciskowe. Pani ma wszczepiony sztuczny staw kolanowy, dlatego chodzi wolniej, wspiera się rolatorem, a kiedy miałaby iść na długi spacer lub wycieczkę, wówczas siada w wózku. Jej kolana nie pozwalają jej pokonywać długich odcinków drogi.

W domu i na krótkich spacerach porusza się samodzielnie, wspiera się rolatorem. Podczas wstawania należy podać seniorce rękę. Rzadko, ale czasem może obudzić się w nocy, aby skorzystać z krzesła - toalety. Poza tym noce są spokojne.

Seniorka to bardzo spokojna, cicha, małomówna osoba. Jest sympatyczna, miła, użyczliwa, ze wszystkiego się cieszy. Jednak nie jest to osoba z "powerem". Prędzej osoba pasywna, którą należy aktywować lub zachęcać do działania. W przeszłości seniorka pracowała w karczmie & na gospodarstwie z mężem. Jej hobby w przeszłości to prowadzenie domu, szydełkowanie, pielęgnowanie ogrodu & kwiatów oraz słuchanie muzyki. Obecnie seniorka spędza czas przed telewizorem lub w ogrodzie. Ma dwie córki do kontaktu, które mieszkają w pobliskich miastach. Ważne, aby dopilnować odpowiedniej ilości płynów. Seniorka często o tym zapomina, kilka razy się odwodniła i potrzebna była pomoc lekarza.

To mniejsza miejscowość na północy Niemiec, niedaleko Hamburga. Dom jednorodzinny z ogrodem i tarasem. Do sklepu jest 10 min drogi rowerem. Dla opiekunki będzie sporo miejsca - dwa osobne pokoje, oddzielna łazienka, telewizor w pokoju, w całym domu jest internet. Czas wolny to dwie godziny dziennie + dwa wolne popołudnia w tygodniu.

W to miejsce potrzebna jest nam sprawdzona, dobra opiekunka, która chętnie spędzi z panią czas, zachęci do wspólnego działania, będzie miała pomysł jak spędzić czas. Potrzebna jest tutaj osoba z dobrą znajomością języka niemieckiego. Mamy zdjęcia seniorki & domu, możemy udostępnić.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielna dwa pokoje
- osobna łazienka
- internet, rower

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego