Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Pani do mobilnego małżeństwa na zastępstwo 1 miesiąc, sprawdzone zlecenie!, od 2.02.2023r. Niemcy

Wyjazd: 4 tygodnie
Miejscowość:

91056

Erlangen

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1600NR OFERTY: 71151
Poszukujemy:

Opiekunki, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

02/01/2023

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 96lat, 53kg, 155cm
Dolegliwości:
- demencja
- osteoporoza
- zaburzenia rytmu serca
- mobilna i wspiera się laską lub rolatorem
Seniorka nie lubi zmian i potrzebuje czasu, aby się przyzwyczaić. Jest smutna, ponieważ nie jest już na tyle samodzielna, aby decydować sama o sobie, a nie chce być dla nikogo ciężarem. Chciałaby wykonywać wszelkie czynności w domu, jednak często się myli i nie wie, co zrobić i jak. Zapomina, ma demencję. Często czegoś szuka, bo zapomniała gdzie położyła lub schowała. Ważne jest, aby pozwolić pani wykonywać te czynności, które umie. Ona chce być pomocna i nie chce być wyręczana. Pani jest wspierana przez personel medyczny raz dziennie, który podaje lekarstwa. Pani jest mobilna, wspiera się laską lub rolatorem, wolno wchodzi sama po schodkach. Córka kupi też wózek, w razie, gdyby seniorka się posunęła lub czuła słabiej. Może się zdarzyć, ze pani wstanie w nocy do toalety, ale idzie sama z pomocą rolatora.
Seniorka jest nauczycielką z zawodu i pracowała w szkole. Jest komunikatywna, oczytana i inteligentna. Obecnie przygnębiona z racji na swój stan zdrowia. Nie lubi zmian, ciężko je znosi. W przeszłości uwielbiała gotować, to było jej hobby. Teraz jedynie może pomóc obrać warzywa lub wykonać drobne czynności. Uwielbia kwiaty, naturę, chętnie spędza również czas przed telewizorem. Seniorka jest śpiochem i lubi dłużej pospać. Jej rytuał to oglądanie codziennych wiadomości w telewizji.

Podopieczny, 96lat, 75kg, 175cm
Dolegliwości:
- bywa zapominalski, ale jest świadomy
- bypass
- mobilny
- ogólny stan zdrowia dobry
Senior jest w dużej mierze osobą samodzielną. Jest mobilny, sam chodzi do piekarni po świeże bułki, w domu sam zajmuje swój czas. Jakiś czas temu miał zdiagnozowany nowotwór (biała plama na skórze), ale okazał się łagodny i lekarze nie nacinali ani nie naruszali go, aby się nie uaktywnił. Seniorowi dokucza jego "zapominalstwo". To mądry, wykształcony człowiek i trudno mu zaakceptować, że pyta kilka razy o to samo. Czasem zapyta i wie, że uzyskał już odpowiedź, ale nie wie dokładnie jaką, wstydzi się swojego zapominalstwa i otwarcie o tym mówi. Pan przesypia noce i większość czynności wykonuje przy sobie samodzielnie. Należy mu pomóc podczas higieny ciała, asystować i przypomnieć, większość czynności zrobi sam.
To bardzo przyjemny w obyciu, pomocny, spokojny i dbający o swoją żonę senior. Wykształcony, inteligentny człowiek, doktor z dziedziny techniki. Lubi rozmowy, prace w ogrodzie i wiadomości.

Dodatkowe informacje:

To mniejsza miejscowość na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Mniejsze sklepiki, piekarnia, apteka są w pobliżu. Na większe zakupy opiekunka będzie jeździła raz w tygodniu z córką. Ona mieszka w pobliżu w innej miejscowości. Rower jest do dyspozycji, aby opiekunka mogła jeździć po mniejsze zakupy sama. Do pomocy jest pani od sprzątania. Fryzjerka przychodzi co miesiąc do obu seniorów i skraca im włosy.
W to miejsce potrzebna jest komunikatywna, cierpliwa opiekunka z dobrym j. niemieckim. Dom jest ładny i spory, dla opiekunki jest osobny pokój na górze domu.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- internet
- rower
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego