Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Pani z prawem jazdy do seniorki, która mówi po polsku, 45661 Recklinghausen, od 12.01.2023r. Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

45661

Recklinghausen

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1500NR OFERTY: 71056
Poszukujemy:

Opiekunki z prawem jazdy, z j. polskim.

Planowy wyjazd:

12/01/2023

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 72lata, 55kg, 160cm
Dolegliwości:
- po wylewie
- wózek inwalidzki i rolator
- problemy z oddychaniem i osłabiona
- początki demencji i zapominalska
Seniorka jest po wylewie, porusza się głownie na wózku inwalidzkim, choć mniejsze odcinki drogi jest w stanie pokonać z pomocą rolatora. Z racji na problemy z oddychaniem jest zdana na pomoc opiekunki. Ciężko jej wykonywać niektóre czynności samodzielnie, ma zaburzenia rytmu serca i jest osłabiona. Płuca mają małą pojemność oraz w zależności od pogody i zagęszczenia powietrza seniorka czuje się raz lepiej, raz gorzej. Jest osłabiona i trochę zrezygnowana, bywa przygnębiona i smutna. Pani wchodzi po schodach, ale wolno i mocno trzymając się poręczy. Korzysta z krzesła toaletowego oraz przyjmuje leki nasenne. Mimo to, może obudzić się w nocy. Dla higieny zakłada pieluchomajtki. Seniorka korzysta z pomocy logopedy oraz co dwa tygodnie przychodzi opiekunka z personelu medycznego.
Seniorka pochodzi z Polski, choć bardzo długo mieszka w Niemczech. Jej córka poprosiła nas o pomoc dla mamy, ponieważ mieszka w innym mieście w Niemczech i mówi wyłącznie po niemiecku. Seniorka mieszka w sporym mieście Recklinghausen niedaleko Dortmundu, zajmuje duże mieszkanie w domu wielorodzinnym. To pomocna, spokojna seniorka, pani na poziomie, chętnie rozmawia, opowiada o swoim życiu i słucha historii innych. W przeszłości uwielbiała gotować, ma smak i do dziś nie lubi dań z proszku i z paczki, dlatego w to miejsce będzie pasowała opiekunka, która ma smak i lubi świeże jedzenie. To bardzo czysta seniorka, ważny jest dla niej ład i porządek.

Dodatkowe informacje:

Seniorka ma problemy z oddychaniem, dlatego zazwyczaj spędza czas siedząc w salonie lub w kuchni, ponieważ każdy ruch powoduje zadyszkę. Ważne jest, aby w domu było czysto, aby do stołu było ładnie nakryte, aby pomóc się pani ubrać, umyć, wstać. Kiedy ma lepsze dni i dobrze się czuje, zrobi to sama. Bardzo ważne jest, aby umieć jeździć autem, dla podopiecznej krótkie przejażdżki są ważne. Bardzo to lubi i chętnie chce wyjeżdżać podczas gdy lepiej się czuje. Chętnie pojedzie z opiekunką na zakupy i wybierze produkty do jedzenia, które lubi. Jest to możliwe jedynie wtedy, gdy dobrze się czuje i gdy powietrze nie jest gęste. Także podczas krótkich spacerów ważne jest, aby pani mogła wyjść do parku, zrobić mały spacer przy rolatorze i wrócić autem do domu.
To duże miasto, spore mieszkanie, sklepy w pobliżu. Dla opiekunki jest ładny pokój do dyspozycji, internet w całym domu. Do dyspozycji jest auto. Seniorka ma starszego kotka, z którym jest wiązana. Należy akceptować zwierzaka i nie przepędzać go. To starszy, grzeczny i czysty kotek.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój 
- internet
- auto
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego