Oferta pracy jako opiekunka osoby starszej

Oferta pracy - Pani z prawem jazdy do samotnej seniorki, od 10.02.2023r. Luksemburg

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

5495

Wintrange

,

Luksemburg

Wynagrodzenie:

1700NR OFERTY: 71154
Poszukujemy:

Opiekunki z prawem jazdy, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

10/02/2023

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 83lata, 115kg, 160cm
Dolegliwości:
- mobilna i rolator i kule
- początki demencji i zapominalska
- inkontynencja i korzysta z krzesła toaletowego oraz z toalety
Seniorka mieszka sama, jest obecnie wspierana przez personel medyczny. Personel dba o higienę ciała starszej pani, zakłada rajstopy uciskowe na lepsze krążenie krwi, pomaga przygotować się do snu oraz zakłada rano ubranie. Personel nadal będzie wspierał seniorkę podczas pobytu opiekunki. Seniorka chodzi i jest mobilna, jednak osłabiona, dlatego należy pomóc jej wstać oraz przypilnować aby wsparła się rolatorem lub kulą. W nocy może obudzić się aby skorzystać z toalety lub z krzesła toaletowy. Seniorka przyjmuje leki nasenne. Do domu przychodzi fizjoterpaeuta, który wykonuje z panią gimnastykę i ćwiczenia.
Seniorka jest świadoma, komunikatywna i cierpi na samotność. W lecie 2022 zmarł jej mąż, została w domu sama. W przeszłości prowadziła firmę, którą obecnie zajmuje się jej syn i synowa. To pomocni, sympatyczni ludzie, jednak syn pracuje a synowa zajmuje się często wnukami, dlatego poprosiła nas o pomoc przy starszej pani. Seniorka ma swoje zdanie, nie lubi kiedy traktuje się ją jak dziecko. Przyjmuje pomoc, jest wdzięczna, czasem lubi postawić na swoim.

Dodatkowe informacje:

To dom jednorodzinny położony w centrum mniejszej miejscowości w Luksemburgu. Naprzeciwko jest kościół oraz przystanek autobusowy. Syn i synowa mieszkają działkę obok, mają stadninę koni oraz dwa pieski. Zatrudniają polskich pracowników do pomocy, także opiekunka miałaby kontakt z Polakami. Z racji tego, że o higienę ciała będzie dbał głównie personel medyczny, opiekunka będzie głównie prowadziła dom, gotowała i robiła pranie oraz po to, aby zapewnić bezpieczeństwo lub aby zareagować w nocy, gdyby się coś działo. Dla opiekunki będzie sporo miejsca w domu: osobny pokój z telewizorem, łazienka, internet jest w całym domu. Auto jest do dyspozycji.
W to miejsce potrzebujemy sympatycznej, zadbanej opiekunki z dobrym j. niemieckim oraz prawem jazdy. Ważne jest, aby w tym miejscu była opiekunka spokojna, zrównoważona i nie dominująca, a komunikatywna, potrafiąca iść na kompromis.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- osobna łazienka
- auto i internet
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego