Oferta pracy jako opiekunka osoby starszej

Oferta pracy - Południe Niemiec, niepaląca opiekunka do spokojnej pary seniorów na Bawarii dla Prof. Dr. Müller Horst, Heide

Wyjazd: Do uzgodnienia
Miejscowość:

91058

Erlangen

,

Wynagrodzenie:

1700NR OFERTY: 72596
Poszukujemy:

- język komunikatywny
- osoba niepaląca

Planowy wyjazd:

23/09/2023

Informacje o podopiecznej:

Podopieczny - 81 lat, 75kg, 168 cm
Dolegliwości:
- początki demencji
- zaburzenia rytmu serca
- mobilny i choroba Parkinsona
- obecnie osoba cewnikowana
Mimo schorzeń i wieku, senior jest dość samodzielny. Jest mobilny, choć choroba Parkinsona mocno go ogranicza i powoduje, że czasem "sztywnieje". Należy podać mu rękę podczas wstawania, aby nie upadł. Pan korzysta z toalety, obecnie ma też cewnik. Należy zwrócić uwagę, kiedy wymienić woreczek na nowy. Ważne są spacery przy dobrej pogodzie, aby pan ćwiczył mięśnie i aby choroba Parkinsona nie spowodowała, że "się zastanie". Podopieczny wolno chodzi, wspiera się laską, ale dobrze sobie radzi. Po schodach również wchodzi samodzielnie.

Podopieczna, 81lat, 56kg, 148cm
Dolegliwości:
- zaburzenia rytmu serca
- osteoporoza
- mobilna (rolator)
Seniorka dotychczas troszczyła się o dom i męża, ale jest przemęczona. Podopieczna będzie wsparciem i powie, jaki plan dnia dotychczas obowiązywał. Jest dość samodzielna, jedynie czasem będzie potrzebowała pomocy podczas higieny ciała lub zakładania odzieży. Stara się i chce pozostać jak najdłużej samodzielna i w dobrej formie. W razie gdyby słabiej się czuła - ma wózek inwalidzki w domu na wszelki wypadek. Pani korzysta z toalety samodzielnie, stara się sama dbać o higienę. Noce są spokojne, seniorka przyjmuje leki nasenne i przesypia całe noce.

Dodatkowe informacje:

Podopieczna to dobrze wykształcona, inteligentna pani. Z wykształcenia coach, wspierała młode talenty. Obecnie sporo czyta, lubi muzykę, chętnie jedzie w odwiedziny do swoich dzieci co poniedziałek. Jest rodzinna i ciepła.
Podopieczny to spokojny, dobrze wykształcony i inteligentny człowiek - profesor matematyki i informatyki. Z charakteru jest wrażliwy, trochę zamknięty w sobie, nie użala się i nie narzuca. Dobrze współpracuje, ma poczucie humoru, jest lubiany przez ludzi. Chętnie gra w planszówki i część z jego kolekcji gier jest wymyślona przez niego. Ma matematyczny umysł i obmyślanie ciekawych planszówek i zagadek to jego "konik" z przeszłości.

Warunki mieszkaniowe:

- dom z ogrodem Dla opiekunki jest osobny pokój z telewizorem, internet jest w całym domu, jest osobna toaleta.
- do sklepu 5 min drogi na pieszo
- oddzielny pokój z internetem i TV
- oddzielna toaleta

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego