Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Seniorka, 06193 Petersberg, od 05.08. Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

06193

Petersberg

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1600NR OFERTY: 70265
Poszukujemy:

niepalącej opiekunki z podstawowym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

05/08/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna,
Dolegliwości:
- po złamaniu nogi, obecnie w szpitalu
- początki demencji i zapominalska
- alergia na warzywa cebulowe (czosnek, por, szczypiorek)
- astma, aparat tlenowy

Dodatkowe informacje:

Seniorka dotychczas była samodzielna i mobilna. Chodziła z pomocą rolatora, mieszkała z mężem i żyło im się spokojnie. W maju 2022 upadła i złamała kość udową, przewieziono ją do szpitala. Pani ma za sobą ośmiotygodniowy pobyt w szpitalu & na rehabilitacji, wkrótce lekarze planują wypisać ją do domu. Obecnie ma podłączony cewnik, natomiast w domu zazwyczaj korzystała z toalety i krzesła-toalety. Noce były spokojne, sporadycznie może jednak obudzić się w nocy, aby skorzystac z toalety. Obecnie seniorka porusza się na dłuższe odcinki w wózku inwalidzkim, resztę czasu spędza w szpitalnym łóżku lub na rehabilitacji. Lekarze pracują nad powrotem do mobilizacji, jednak może zająć to kolejne tygodnie. W planie jest fizjoterapeuta, który bedzie odwiedzał seniorkę w domu. 

Seniorce należy pomóc wstać, ubrać się, dwa lub trzy razy w tygodniu planowana jest kąpiel. Pani mieszka z bardzo spokojnym, ugodowym mężem. Pan nie wymaga opieki, ale z racji na swój wiek nie jest w stanie zająć się całym domem i chorą żoną. Senior jeździ autem, dotychczas to on gotował dla żony i zawoził ją na wszelkie terminy. Wraz z synem poprosił nas o pomoc. Syn mieszka w okolicy, jednak jest często na zagranicznych wyjazdach służbowych.

Seniorka była w przeszłości osobą palącą i paliła dużo papierosów. Dlatego ważne jest, aby nasza opiekunka albo nie paliła wcale, albo bardzo mało i zawsze myła ręce i zęby, ażeby seniorka nie wróciła do palenia. To ważne, bo choruje na astmę i papierosy byłyby dla niej bardzo niebezpieczne. To typ "szefowej", w przeszłości pracowała jako kierowniczka żłobka i uwielbiała dzieci z wzajemnością. Wszystkie dzieciaki z okilicy lgnęły do niej, zawsze była najlepszą "ciocią" w żłobku. Pozatym pomagała biednym oraz uchodźcom z Syrii i Afryki. Typ "społecznika", w swoim życiu zrobiła dużo dobrego dla ludzi, teraz sama potrzebuje pomocy. Pracując w żłobku na kierowniczym stanowisku miała do czynienia głównie z młodymi pracownicami, co bardzo lubiła. Szkoliła je, wprowadzała w obowiązki, przydzielała dzieci do grup oraz pracowała z rodzicami dzieci. Lubi pracę z młodymi ludźmi. Jej hobby to gra w karty, dziś chętnie ogląda filmy & seriale. Mąż seniorki to bardzo spokojny, opanowany i ugodowy człowiek. Wszystko mu pasuje i na wszystko się zgadza.

To dom jednorodzinny w mniejszej miejscowości niedaleko Halle & Lipska na wschodzie Niemiec. Przy domu jest ogród, łazienka jest dostosowana dla osób starszych. Dla opiekunki będzie sporo miejsca - góra domu: ładny pokój, osobna łazienka. Internet został zamówiony, bo seniorzy wcześniej nigdy nie korzystali.

W to miejsce szukamy opiekunki potrafiącej pracować w "teamie", osoby sympatycznej i najlepiej niepalącej lub mało palącej. Język niemiecki mocno podstawowy lub komunikatywny.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- osobna łazienka
- internet zostanie podłączony

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego