Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - spokojna opiekunka do mobilnego małżeństwa niedaleko Stuttgart, 75334 Straubenhardt-Schwann, od 13.09 Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

75334

Straubenhardt

-Schwann,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1700NR OFERTY: 70427
Poszukujemy:

sprawdzonej i ugodowej opiekunki, z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

13/09/2022

Informacje o podopiecznej:

Podopieczna, 89lat, 50kg, 150cm
Dolegliwości:
- początki demencji & zapominalska
- mobilna & wspiera się kulą
- ogólny stan zdrowia dobry

Podopieczny, 89lat, 65kg, 160cm
Dolegliwości:
- początki demencji & zapominalski
- mobilny
- cukrzyca

Dodatkowe informacje:

Seniorka jest mobilna, dotychczas nie potrzebowała wsparcia i mieszkała sama z mężem. Zaczyna zapominać, gdzie połozyła klucze, co miała zrobić, dlatego syn zwrócił się do nas o pomoc. Seniorka czasem ma podwyższone ciśnienie we krwi, możliwe, że dostanie diagnozę cukrzycy, ponieważ jej cukier jest wysoki. Ostatnio miała atak padaczkowy, lekarz przepisał jej odpowiednie lekarstwa. Seniorka jest wspierana trzy razy dziennie przez personel medyczny, który podaje jej lekarstwa.

Seniorka wiele czynności wykonuje samodzielnie, sama się myje i ubiera. Jest mobilna i sama wchodzi po schodach. Noce są spokojne.

Seniorka całe życie pracowała, do dziś jest pracowita i chce "działać". Lubi mieć ostatnie słowo, często chce decydować, nie lubi jak ktoś decyduje za nią. Potrzebuje swobody. W przeszłości była kierownikiem oddziału, zarządzała pracownikami i była szanowanym pracownikiem. Obecnie spędza czas przed telewizorem, jej obecny stan "zapominalstwa" jest dla niej dość nowy, dlatego robi sobie notatki i zapiski. Boi się, że czegoś zapomni, dlatego często robi notatki i zapisuje terminy na kartkach.

Ta seniorka potrzebuje osoby, która ją wesprze, napewno nie takiej, która będzie nią dyrygować. Ona nie ma spolegliwego charakteru, to raczej typ "kierowniczki", która chce się "dogadać" i wspólnie zdecydować. Nie będą do niej pasowały osoby dominujące, krzykliwe, narzucające się. Ona tego nie lubi. Ta pani potrzebuje spokojnej opiekunki, która wszytsko jej wytłumaczy nie narzucając się ze swoim zdaniem.

Senior jest mobilny, trochę zapominalski & słabo słyszy. Obecnie przebywa w sanatorium, wkrótce wróci do domu. Jest wspierany tzry razy dziennie przez personel medyczny, który podaje lekarstwa. Senior jest mobilny, wiele czynności wykonuje samodzielnie, jednak należy mu asystować. Noce są spokojne, senior przesypia.

To bardzo spokojny, spolegliwy człowiek. Trochę zamknięty w sobie, cichy. Z zawodu jest cieślą. W przeszłości uwielbieł podróże, obecnie czas spędza przed telewizorem.

To mniejsza miejscowość niedaleko Stuttgart, dom jednorodzinny z ogrodem. Bardzo dobre warunki dla opiekunki: osobne mieszkanie z oddzielną łazienką i dostępem do internetu.

W to miejsce szukamy opiekunki z komunikatywną znajomością j. niemieckiego, która nie jest zbyt dominująca i potrafi "się dogadać". Zależy nam na sprawdzonej opiekunce, która przejmie obowiązki w domu i wesprze seniorów. Syn mieszka w pobliskim mieście i będzie wspierał oraz zawoził na zakupy.

Warunki mieszkaniowe:

- osobne mieszkanie
- internet
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego