Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Sprawdzona opiekunka do seniora blisko miasta Erfurt, 1800€ Niemcy

Wyjazd: 2 miesiące
Miejscowość:

99947

Sch

önstedt,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1800NR OFERTY: 74579
Poszukujemy:

Opiekunki/ka z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

15/02/2024

Informacje o podopiecznej:

Dolegliwości:
- choroba nowotworowa (po odbytej terapii i naświetlaniach)
- częściowo mobilny, ale osłabiony & głównie wózek
- budzi się w nocy do toalety (zazwyczaj 2 - 4 razy)

Dodatkowe informacje:

To samotny senior, który był samodzielny do czasu stwierdzenia u niego nowotworu. Nowotwór umiejscowił się w głowie, dlatego nie podjęto się operacji, a terapią były naświetlania. Senior zareagował na nie bardzo dobrze, jest nadal pod opieką lekarza. Terapia dość mocno go osłabiła i spowodowała lekkie porażenie lewej ręki i nogi. Pan głównie porusza się na wózku, pomaga podczas wstawania, jest zmotywowany i chętny do współpracy. Z racji tego, że nie jest typowym seniorem, bo ma dopiero 70 lat i dotychczas był samodzielny, wstydzi się nosić pieluchomajtki i zależy mu bardzo, aby pójść do toalety. Problem pojawia się w nocy, kiedy pan musi wstać, a nie ma nikogo do pomocy, dlatego syn zwrócił się do nas z prośbą o pomoc dla taty. Dotychczas dzieci seniora (córka i syn) zmieniali się w opiece nad ojcem, jednak oboje mają swoje domy i pracują, dlatego ważne jest, aby w to miejsce przyjechała osoba sprawdzona i zaangażowana. Dzieci będą pomagać, mieszkają w okolicy, często odwiedzają, są dość mocno związani z ojcem.

To samotny, ale bardzo towarzyski, przyjazny i otwarty na świat senior. Jest wdzięczny, zawsze był dobry dla swoich dzieci, życzliwy, pomocny. Bardzo lubi zwierzęta, ma kotka i kury w zagrodzie na podwórku. Lubi czytać i potrafi się sam zająć sobą. Bezkonfliktowy, spokojny pan.

To dom jednorodzinny z ogrodem w pięknej miejscowości niedaleko Erfurtu, Lipska i polskiej granicy. To miejsce kurortowe, turyści przyjeżdżają tutaj na wędrówki. Senior ma kotka i kilka kur w zagrodzie, dlatego ważne, aby osoba która będzie w tym miejscu lubiła zwierzęta. Sklepy są oddalone 15 min drogi na pieszo od domu, w okolicy jest przystanek autobusowy i pociągowy. Córka i syn często odwiedzają, dlatego można zabrać się z nimi na zakupy lub do miasta. Do dyspozycji jest ładny pokój, internet jest w całym domu.

W to miejsce szukamy opiekunki lub opiekuna (ale wówczas tylko pod warunkiem, że to ktoś nam dobrze znany). Potrzebna nam osoba ciepła, serdeczna, która lubi zwierzęta, pomoże seniorowi się umyć i ubrać, zajmie się domem i ugotuje obiad. Ważne, aby wstać do niego w nocy. To warunek konieczny i właściwie przyczyna, dla której zgłoszono się do nas o pomoc. Język komże być komunikatywny lub trochę słabszy, ważne aby komunikacja była możliwa i aby opiekunka (najchętniej) lub opiekun wstał w nocy, kiedy senior poprosi. W stawce miesięcznej jest to uwzględnione.

To dobra, serdeczna rodzina, bardzo spokojny senior i wspierający syn i córka.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- internet

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego