Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Sprawdzona opiekunka do seniora na Bawarii, 1800€ Niemcy

Wyjazd: 2 miesiące
Miejscowość:

91334

Hemhofen

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1800NR OFERTY: 74879
Poszukujemy:

Opiekunki z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

29/02/2024

Informacje o podopiecznej:

Dolegliwości:
- zaburzenia rytmu serca
- demencja (ośrodek mózgowy dość dotkliwie zajęty, może skutkować w przyszłości przeobrażeniem się w chorobę typu Alzheimer)
- mobilny
- ogólny stan zdrowia stabilny

Dodatkowe informacje:

Senior jest mobilny, dość sporo zapomina, ale jego stan zdrowia jest dobry. Dotychczas opiekowała się nim żona, która z racji na swój wiek jest przemęczona opieką nad mężem i domem, dlatego poprosiła nas o pomoc.

Senior ma dobrze dobrane leki, jest spokojny, wyciszony, a nawet senny. Kiedy zostaje sam, siedzi w jednym miejscu, zazwyczaj na sofie lub w fortelu, nie chodzi za dużo po domu. Czasem się śmieje, czasem klaszcze albo kiwa głową. Bardzo dobrze współpracuje, wykonuje polecenia, nie ucieka, zazwyczaj zostaje w domu lub wychodzi w towarzystwie na krótkie spacery. Jest dość łatwy w opiece, daje sobą sterować i słucha opiekuna. To małomówny senior. Czasem odpowiada, a czasem nie odpowiada na pytania. Wówczas należy wiedzieć, że nie zrozumiał. Na krótkie spacery ma swoje ulubione dróżki, którymi lubi chodzić. Żona wszystko pokaże i opowie opiekunce. Senior pomaga w utrzymaniu higieny ciała. Potrafi sam się umyć i ubrać. Noce są spokojne.

To spokojny senior, wyciszony, małomówny. Z wykształcenia jest inżynierem elektrotechnikiem. Bardzo inteligentny, kiedyś oczytany i pracowity człowiek. Obecnie lubi chodzić na krótkie spacery, lubi układać puzzle.

To mniejsza miejscowość na Bawarii, dom jednorodzinny z ogrodem. Sklepy są oddalone 10 min drogi na pieszo od domu. Na miejscu są rower i auto. Dla opiekunki jest ładny pokój, internet jest w całym. Czas wolny nie będzie problemem, będą na pewno dwa wolne popołudnia + dwie godziny codziennie, żona chętnie się wymieni z opiekunką, bo wie, jak ciężka jest opieka nad chorą osobą. Ważne, aby potrafić pracować w teamie, zająć się seniorem, ugotować obiad i odciążyć seniorkę w domu. Do pomocy jest pani od sprzątania, która przychodzi co dwa tygodnie.

W to miejsce potrzebna nam dobra, sprawdzona opiekunka, która odciąży żonę podopiecznego, zajmie się nim, kiedy pani będzie musiała wyjść do lekarza lub z przyjaciółką do kina. Seniorka jest bardzo zmęczona opieką nad mężem i domem. Jest samodzielna, jeździ autem, ma przyjaciół i chciałaby bardzo móc wyjść z domu, dlatego potrzebne jest tutaj wsparcie opiekunki.

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- rower & auto
- internet

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego