Oferta pracy jako opiekunka w Niemczech

Oferta pracy - Sprawdzony opiekun do mobilnego seniora blisko Lipska w Bernburg 06406 od 13.10. Niemcy

Wyjazd: 6 tygodni
Miejscowość:

06406

Bernburg

,

Niemcy

Wynagrodzenie:

1600NR OFERTY: 72574
Poszukujemy:

Opiekuna z komunikatywnym j. niemieckim.

Planowy wyjazd:

13/10/2023

Informacje o podopiecznej:

Podopieczny, 89lat, 70kg, 168cm
Dolegliwości:
- zaburzenia rytmu serca
- demencja
- mobilny
- ogólny stan zdrowia bardzo dobry

Dodatkowe informacje:

Senior jest mobilny, świadomy, ma się dobrze, jednak coraz częściej zdarza mu się zapominać. Córka zwróciła się do nas o pomoc dla taty, ponieważ prowadzi firmę i jest do wieczora w rozjazdach. Wcześniej próbowała różnych rozwiązań, aby tata nie był sam w domu: grupa dla seniorów, przedszkole dla seniora, warsztaty - niestety senior nie chce uczestniczyć w takich zajęciach. Jego hobby to jego fotel, telewizor i bardzo chce zostać w domu. To spokojny, gadatliwy starszy pan, który chętnie gawędzi i rozmawia, jednak najlepiej mu w swoim domu.

Senior jest mobilny, sam się myje, jednak należy mu przypominać. Sam się ubierze, jednak należy mu przygotować czyste ubranie. Samodzielnie korzysta z toalety, sam się goli, jednak należy mieć na niego "oko", bo jest zapominalski i czasem nie wszystko mu wychodzi w takiej kolejności, w jakiej być powinno. Senior może obudzić się w nocy do toalety, ale idzie sam i nie potrzebna mu pomoc.

Jest komunikatywny, łatwy w opiece, niewymagający. Lubi zwierzęta, w domu jest kotek. Bardzo związany ze swoim domem i ogrodem, zazwsze znajduje sobie zajęcie: zgarnia suche liście, obrywa suche kwiaty. Z zawodu nauczyciel, uczył chłopców w szkole zawodowej i przygotowywał do zawodu murarz. Senior to typ złotej rączki, sam zbudował dom, sam o wszytsko dbał, całe życie dużo pracował. Obecnie chetnie spędza czas przed telewizorem, lubi przebywać w ogrodzie, chętnie rozmawia i opowiada o starych, dobrych czasach. Niekoniecznie lubi spacery, woli zostać w domu lub w ogrodzie.

To ładne miasto niedaleko Lipska & granicy z Polską. Dla seniora został nowowybudowany dom, wszytsko jest nowe: łazienka, kuchnia, pokój i łazienka opiekuna. Ogród łączy dom seniora i dom jego córki, która mieszka zaraz obok. Do sklepu jest 15 min rowerem, w pobliżu jest REWE. Do dyspozycji jest rower, auto, blisko przystanek autobusowy. Dom jest nowo urządzony: dla opiekuna jest osobny pokój i oddzielna łazienka. Senior także ma swój pokój i osobną łazienkę, kuchnia jest wspólna. Internet jest w całym domu. Ważne, aby seniorowi pomóc się ubrać, umyć, ugotować obiad, zrobić śniadanie & kolację. Rozmowy są ważne, ponieważ to miejsce bardziej do towarzystwa i pogawedek, niż do opieki.

W to miejsce szukamy dobrego, sprawdzonego i znanego nam opiekuna z dobrym j. niemieckim. To dobre i lekkie miejsce, zależy nam na dobrej, sympatycznej osobie. 

Warunki mieszkaniowe:

- oddzielny pokój
- osobna łazienka
- internet & rower
- zakup biletów

Zostań opiekunką

Stopień znajomości języka niemieckiego