5 faktów o pracy opiekunki osób starszych w Niemczech

01-10-2019
Komentarze

Rozważasz wyjazd za granicę w celu podjęcia pracy zarobkowej? Przyjrzyj się dokładniej propozycjom pracy w opiece w Niemczech czy Luksemburgu. Są to oferty wymagające, jednak przynoszą bardzo dużo satysfakcji oraz dodatkowych wymiernych korzyści.

Praca dla opiekunek w Niemczech — co warto wiedzieć

Każde doświadczenie zawodowe związane z opieką nad osobami starszymi w Niemczech jest inne. W ostatnim czasie wiele osób zamieszkujących Bydgoszcz zdecydowało się podjąć taką pracę za granicą. Duża popularność zawodu opiekunki sprawiła, że narosło wiele mitów. W poniższym tekście chcielibyśmy obalić niektóre z nich i przedstawić najważniejsze fakty dotyczące pracy w Niemczech w sektorze opieki. Wyjeżdżając z kraju w celu zajmowania się osobami starszymi, możesz liczyć na:

  1. Elastyczność zatrudnienia
  2. Pracodawcy szanują życie prywatne opiekunek. Doskonale zdają sobie sprawę, że większość pracowników prowadzi życie rodzinne w swoim kraju. Opierając się na elastycznym grafiku zatrudnienia, istnieje możliwość dostosowania długości pobytu do własnych preferencji. Najczęściej w Niemczech spędza się dwa miesiące. Zdarzają się też wyjazdy na dwa lub sześć tygodni.

  3. Wysokie wynagrodzenie
  4. Praca opiekunek w Niemczech jest bardzo dobrze płatna. Większość agencji zatrudnienia nie oczekuje fachowych kwalifikacji bądź zaawansowanej znajomości języka niemieckiego, by ją podjąć. Wystarczy, że komunikatywnie porozumiewasz się w języku obcym, potrafisz wykonywać obowiązki domowe i jesteś osobą życzliwą. Masz wtedy duże szanse na wysokie wynagrodzenie.

  5. Legalne zatrudnienie
  6. Renomowane agencje zatrudnienia, cieszą się zaufaniem pracowników oraz seniorów. Oferują w pełni legalne umowy zatrudnienia. Decydując się na pracę dla opiekunki w Niemczech, możesz być spokojna. Ubezpieczenie, wymagane składki oraz wszelkie inne kwestie formalne są opłacane. Nie musisz samodzielnie zajmować się całą papierologią. Zespoły firm pośredniczących w zatrudnieniu zrobią to za Ciebie.

  7. Różnorodny zakres obowiązków
  8. Nie istnieje jedna obowiązująca lista zadań, jakie wykonuje się podczas opieki nad seniorem. Wszystko zależy od wieku, stanu zdrowia oraz potrzeb emerytów. Należy dostosować zakres wykonywanych czynności do ich wymagań. O ile pozwala na to kondycja fizyczna, starsi ludzie sami radzą sobie z codziennymi czynnościami pielęgnacyjnymi. Niejednokrotnie trzeba im w tym pomóc, a nawet ich wyręczyć. Podobnie jest z gotowaniem, sprzątaniem czy praniem. Dodatkowo dochodzi organizacja wolnego czasu.

  9. Znajomość języka niemieckiego
  10. Nie musisz biegle władać niemieckim, by podjąć pracę jako opiekunka osób starszych. Wystarczy, że potrafisz porozumiewać się w sposób komunikatywny. Sporo agencji proponuje kursy językowe. Ponadto, będąc już na miejscu, bardzo szybko zdobędziesz umiejętności językowe.

Powyższa lista przedstawia najistotniejsze wiadomości dotyczące opieki w Niemczech. W razie pytań — jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Opieka osób starszych w Niemczech

Oferty pracy w opiece w Niemczech są zazwyczaj bardzo atrakcyjne. Jeśli interesują Cię konkretne propozycje bądź chciałabyś/chciałbyś uzyskać dodatkowe informacje — zapraszamy do kontaktu.