Chcesz pracować jako opiekunka osób starszych? Wybierz profesjonalną agencję

06-10-2021
Komentarze

profesjonalna agencja dla opiekunek

Decyzji o podjęciu pracy w Niemczech w opiece nad osobami starszymi może towarzyszyć wiele obaw. Często dla opiekunów jest to pierwszy wyjazd za granicę w celach zarobkowych. Istnieje wśród niektórych złudne przekonanie, że zatrudnienie „na czarno” przynosi więcej korzyści w zakresie warunków i finansów. Niestety to tylko pozory. Sprawdź, dlaczego w tej sytuacji wybór profesjonalnych agencji opiekunek osób starszych zdecydowanie bardziej się opłaca.

Praca w charakterze opiekunki osób starszych coraz popularniejsza

Wciąż przybywa ludzi decydujących się na migrację zarobkową. W większości branż nie trzeba już jednak wyjeżdżać na stałe z Polski, by podreperować domowy budżet. Praca w Niemczech w opiece nad osobami starszymi to przykład sezonowego zatrudnienia na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach.

Wysokie zarobki, bliskość kraju oraz wiele ciekawych ofert sprawiają, że z roku na rok przybywa zainteresowanych tym zajęciem. Dodatkowo na korzyść działa tu pozytywna opinia, jaką wśród niemieckich seniorów mają polskie opiekunki.

Należy pamiętać, że do pracy w opiece dobrze mieć odpowiednie predyspozycje. Mile widziane są tu nie tylko kwalifikacje i umiejętności nabyte, ale także określone cechy charakteru (empatia, asertywność, łatwość w nawiązywaniu kontaktów). Dodatkowo kursy doszkalające gwarantują szybkie przekwalifikowanie się z innych zwodów.

Dlaczego warto podjąć pracę przez profesjonalną agencję dla opiekunek seniorów?

Szukając pracy w opiece, z pewnością napotkasz różne oferty. Z jednej strony są to ogłoszenia od osób prywatnych, co zwykle wiąże się z zatrudnieniem bez wymaganych dokumentów i poza ochroną Prawa Pracy. Taki proceder niestety jest nielegalny i choć potencjalni pracodawcy mogą obiecywać różnorodne profity, praca wiąże się z dużym ryzykiem.

Alternatywą są agencje opiekunek osób starszych – legalnie działające podmioty z dużym zapleczem i doświadczeniem. Taką firmą jest Help24 z siedzibą w Bydgoszczy, która oferuje m.in. wyjazdy do Niemiec oraz Luksemburga.

Współpraca z profesjonalną firmą przynosi wiele korzyści wynikających zarówno z formalnych kwestii, jak i wygody i pomocy w codziennych sprawach.

Twój komfort i bezpieczeństwo

Główną zaletą podejmowania pracy przez agencję opiekunek jest pośrednictwo w kontaktach z rodziną seniora. To ważne, zwłaszcza gdy jest to Twój pierwszy wyjazd. Nawiązując współpracę z firmą, podpisujesz legalną umowę, która zabezpiecza Cię przed ewentualnymi zmianami warunków. Jeśli nie chcesz natknąć się na oszustów podających się za pacjentów lub ich rodziny, to najrozsądniejszy sposób na zatrudnienie.

Każdemu opiekunowi przydzielany jest konsultant. Jego pomoc jest nieoceniona w rozwiewaniu wszelkich wątpliwości. W razie nagłych zmian np. w życiu osobistym wystarczy skontaktować się z agencją, która pomoże w zorganizowaniu powrotu do Polski lub znalezieniu zastępstwa.

wyjazdy dla opiekunek

Dokładna znajomość rynku usług opiekuńczych

Szukając zatrudnienia za granicą na własną rękę, możesz napotkać wiele przeszkód. Jedną z nich jest nieznajomość rynku. Tymczasem agencje opiekunek osób starszych w Niemczech i Luksemburgu doskonale orientują się w zarówno w obowiązującym prawie tych krajów, jak i wszelkich zmianach. Dotyczy to również rozeznania w standardowych stawkach wynagrodzenia.

Warto zaznaczyć, że firmy te dbają o również podnoszenie kompetencji swoich pracowników. Bardziej wykwalifikowane opiekunki mogą liczyć na lepsze warunki zatrudnienia.

Opłacanie składek emerytalnych oraz przywileje określone w prawie pracy

Jeśli decydujesz się na legalne zatrudnienie przez agencję, już na starcie otrzymujesz wiele benefitów z tego tytułu. Oprócz atrakcyjnego zatrudnienia firma odprowadza wszystkie składki ubezpieczeniowe – zdrowotne oraz emerytalne. Należy pamiętać, że przeprowadzony czas za granicą liczy się do stażu pracy!

Dodatkowo wszelkie koszty podróży są pokrywane przez firmę. Nie musisz płacić za bilety ani samodzielnie ich rezerwować – ta część formalności również jest załatwiana za Ciebie.

Wyjazd z profesjonalną agencją dla opiekunek seniorów się opłaca!

Jeśli chodzi o zatrudnienie za granicą, stawiaj na bezpieczeństwo i legalną umowę. To gwarantuje Ci współpraca z agencjami opiekunek osób starszych. Profesjonalna firma wyręczy Cię w załatwianiu formalności oraz odciąży w żmudnym procesie wyszukiwania ofert pod Twoje kompetencje. Odwiedź naszą stronę help24.info i zaaplikuj przez nasz formularz.