Doświadczenie opiekunki seniora w Niemczech. Jakie powinno być?

27-12-2019
Komentarze

W internecie znaleźć można wiele ogłoszeń, oferujących pracę w opiece w Niemczech bez doświadczenia od zaraz. Czy jednak takim ofertom warto ufać? Jakie doświadczenie powinna mieć opiekunka osoby starszej, aby wyjechać za granicę do pracy? Sprawdź, co na ten temat piszą specjaliści ds. rekrutacji z naszej agencji z Bydgoszczy.

Ogromną rolę przy weryfikacji kandydata lub kandydatki na stanowisko opiekunka seniorów odgrywają trzy zmienne: znajomość języka obcego, cechy charakteru i doświadczenie. Czy jednak ilość wypracowanych na podobnym stanowisku godzin jest kluczowa? Niekoniecznie…

Dobra opiekunka – osobowość i zaangażowanie

Tak naprawdę, bez względu na to, ile lat doświadczenia posiadasz, niezwykle istotne jest także to jaką osobą jesteś. W końcu aplikujesz do pracy, w której Twoim głównym zadaniem jest opieka nad starszymi ludźmi. Osobami, które potrzebują troski, empatii i akceptacji. Dlatego bardzo liczy się tzw. „wewnętrzne ciepło”, którym emanuje się na zewnątrz. Dobrze jest także posiadać dozę asertywności i siłę charakteru, która pomoże w momentach tęsknoty za najbliższymi.

Znajomość języka niemieckiego

Kolejną niezwykle ważną umiejętnością jest znajomość języka obcego, w tym przypadku niemieckiego. Można powiedzieć, że to kluczowy czynnik, który w dużej mierze decyduje o przyjęciu na dane stanowisko. Jeśli nie mówisz po niemiecku, nic straconego – wystarczy podszkolić język do poziomu komunikatywnego i zaaplikować. W razie wątpliwości, czy Twój poziom jest wystarczający, aby wyjechać od zaraz jako opiekun seniora do Niemiec – skontaktuj się z nami. Jako doświadczeni i troskliwi rekruterzy z przyjemnością pomożemy Ci określić Twój stopień zaawansowania językowego i w razie czego doradzimy konkretne kroki, które pomogą Ci w najbliższym czasie podjąć u nas zatrudnienie. Ale jak to jest z tym doświadczeniem? Już mówimy.

Doświadczenie

Jak na każdym stanowisku, tak i w przypadku opiekunki osób starszych staż pracy ma znaczenie. Jednak bak doświadczenia nie dyskwalifikuje! Od ilości przepracowanego czasu zależy głównie to, jakie wynagrodzenie będzie mogli Ci zaoferować.

Liczy się każdy rodzaj doświadczenia – zarówno w pracy jako opiekunka seniorów, jak i w pokrewnych zawodach. Jeśli jesteś pielęgniarką, fizjoterapeutą, rehabilitantem, psychologiem lub instruktorem zajęć dla grupy wiekowej 60+, to wszystko automatycznie zwiększa Twoje szanse na otrzymanie oferty zatrudnienia. W naszej agencji w Bydgoszczy zapraszamy do aplikowania wszystkich, którzy pragną podjąć pracę w opiece w Niemczech. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie byłaś za granicą na takim kontrakcie. Duże znaczenie ma znajomość języka, cechy charakteru oraz motywacja. Każdego kandydata traktujemy z szacunkiem i uwagą, a jeśli trzeba – doradzamy, co zrobić, aby z nami wyjechać.

Jedną z możliwości „wyrobienia sobie godzin” na podobnym stanowisku jest wolontariat. W wielu miastach Polski szpitale oraz hospicja oferują miejsca dla wolontariuszy. To świetny sposób na przygotowanie się do nowej roli. Nie tylko będzie to szansa na dobry wpis w CV, ale także okazja, aby zyskać większą pewność siebie.

Podsumowanie

Jeśli szukasz pracy w opiece w Niemczech od zaraz – skontaktuj się z nami! U nas możesz liczyć na ofertę dobraną idealnie do Twoich potrzeb i umiejętności oraz na atrakcyjne zarobki. Help z Bydgoszczy zaprasza!