Gdzie mieszka opiekunka seniora podczas pobytu w Niemczech?

27-02-2020
Komentarze

Przed wyjazdem do pracy jako opiekun seniora w Niemczech pojawiać może się wiele pytań. Jednym z nich na pewno jest – „gdzie będę mieszkać?”. Kontrakt, podczas którego Twoim zadaniem jest codzienna opieka na osobą starszą, zakłada bycie blisko podopiecznego. Zapewnia jednak także Twoją własną, prywatną przestrzeń. Jakie możliwości oferuje się na posadach opiekunek w zakresie zakwaterowania? Odpowiadamy poniżej.

O szczegółach warunków mieszkaniowych, w jakich żyje senior, dowiadujesz się zawsze zawczasu. Jeśli przedstawiciel agencji nie podaje Ci dokładnych informacji dotyczących tego, jak i gdzie będziesz mieszkać – powinno to wzbudzić Twój niepokój. W naszej agencji Help z Bydgoszczy, wstępne detale zawieramy już w samej ofercie pracy. Z ogłoszenia dowiesz się, m.in.:

  • w jakiej miejscowości znajduje się lokum,
  • czy jest to wolnostojący dom, czy mieszkanie,
  • co znajdziesz w swoim pokoju.

Piszemy „w swoim pokoju”, bo oddzielna przestrzeń to coś, co gwarantujemy zawsze. Twój komfort, a zatem pełna prywatność, jest dla nas ważny.

Zakwaterowanie jest oczywiście całkowicie bezpłatne. Tak samo,jak wyżywienie. Pracują w opiece, oszczędzasz pieniądze na miesięcznym czynszu i jedzeniu. Już atrakcyjne wynagrodzenie, w całości trafia w Twoje ręce.

Dodatkowe udogodnienia

Każda oferta pracy jest nieco inna i jest to zupełnie naturalne. W niektórych domach otrzymujesz pokój z własną łazienką, w innych korzystasz z łazienki np. dla gości, ale w Twojej przestrzeni jest za to odbiornik telewizyjny. Większość mieszkań posiada internet z nieograniczonym dostępem (tej informacji szukaj także w ogłoszeniu) do użytku opiekunki. W każdym przypadku sprawdzamy, co dokładnie czeka na miejscu w Niemczech czy Luksemburgu na opiekuna. W naszej agencji możesz liczyć na komplet informacji.

Masz także pełny dostęp do kuchni. Możesz przygotowywać sobie posiłki z dostępnych w domu produktów. Zdarza się, że jesteś proszona o gotowanie także dla seniora, jednak o tym dowiadujesz się zawsze zawczasu.

Czy mogę sama wynająć mieszkanie?

Specyfika pracy w opiece wymaga dzielenia domu z podopiecznym z oczywistych względów. Nawet jeśli senior mieszka z małżonkiem lub dorosłym dzieckiem, Twoim zdaniem jest być blisko przez cały dzień. Samodzielne mieszkanie w osobnym lokum jest zatem niemożliwe. Pamiętaj jednak o swoim prawie do przerwy. Jeśli tylko będziesz potrzebowała pobyć sama – w ciągu dnia przez określoną ilość czasu możesz robić to, co sprawi Ci przyjemność, radość i pozwoli odpocząć.

Pytania?

Jeśli tylko w trakcie procesu rekrutacji będziesz mieć pytania dotyczące zakwaterowania lub innych detali oferty pracy – nie wahaj się zadać ich osobie, z którą masz kontakt. Zanim wyjedziesz, powinnaś mieć poczucie, że wszystkie niezbędne informacje zostały Ci udzielone. Jesteś spokojna i gotowa na wyjazd do Niemiec.

Podsumowanie

Jeśli szukasz dla siebie pracy w opiece od zaraz – skontaktuj się z nami! Jesteśmy godną zaufania agencją z Bydgoszczy. Naszym opiekunom zapewniamy dobre warunki mieszkaniowe oraz atrakcyjne wynagrodzenie. Do aplikowania zapraszamy zarówno panie, jak i panów.