Jakie badania przyszła opiekunka osoby starszej w Niemczech musi przejść?

27-02-2020
Komentarze

Legalna praca w opiece w Niemczech wymaga podpisania kontraktu. Aby takie dokumenty móc sporządzić, niezbędne jest także przeprowadzenie badań wstępnych, określonych przez medycynę pracy. Jakie to badania? Dowiedz się więcej!

Praca dla opiekunki w Niemczech – badania wstępne

Każde nowe zatrudnienie wymaga przeprowadzenia badań, które określą zdolność do pracy. Tak samo tutaj konieczne jest udanie się do lekarza specjalisty. Możesz jednak być spokojna, wizyta lekarska obejmuje podstawowe procedury. Sprawdzone zostanie ciśnienie tętnicze, kondycja wzroku i słuchu, poziomu cukru we krwi etc. Na tej podstawie wydawane jest zaświadczenie. Cała procedura jest prosta i przebiega dość szybko. Ponadto specjalista może zadawać pytania dotyczące:

  • przyjmowanych na stałe leków i związanych z nimi chorób przewlekłych,
  • chorób występujących w rodzinie,
  • przebytych zabiegów i operacji,
  • wypadków.

Zazwyczaj jest to tylko formalność, dzięki której możliwe jest podpisanie kontraktu. W każdej dobrej agencji, powinnaś mieć możliwość zapytania o to, jak przebiegać będzie załatwianie formalności oraz co dokładnie czeka Cię na wizycie lekarskiej. Tak właśnie jest u nas w Help w Bydgoszczy.

Jeśli nasza współpraca będzie układać się pomyślenie, konieczne będzie przeprowadzenie okresowych badań kontrolnych za około 1 – 5 lat. Niezwykle ważne jest, aby wizyta okresowa przypadła przed upływem ważności poprzedniego zaświadczenia. Tylko z nim wykonywane pracy jako opiekun osób starszych jest możliwe.

Opiekunka seniora – umowa

W ramach legalnej umowy, która spełnia wymogi medycyny pracy, otrzymujesz wiele korzyści. Opiekunkom seniora zatrudnionym w Help opłacamy wszystkie niezbędne składki ZUS. Dzięki karcie EKUZ i A1 masz możliwość skorzystania z usług zagranicznej służby zdrowia. Oferujemy pomoc prawną i kadrową każdej opiekunce, a nasz koordynator jest dostępny całodobowo podczas Twojego pobytu za granicą. Możesz liczyć na nasze wsparcie.

Jak aplikować do pracy w pomocy w Niemczech?

Jeśli myślisz o wyjeździe za granicę, zaaplikuj i przekonaj się, że praca opiekunki jest w zasięgu Twoich możliwości. Możesz:

  • wypełnić formularz rekrutacyjny dostępny na naszej stronie,
  • zadzwonić do agencji Help,
  • napisać maila,
  • wypełnić formularz kontaktowy.

Nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia w opiece, ale dobrze władasz niemieckim i jesteś troskliwa, skontaktuj się z nami. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i dużej ilości dostępnych ofert pracy, jesteśmy w stanie dopasować stanowisko do potrzeb i umiejętności.

Większość formalności jest po naszej stronie. W agencji Help z Bydgoszczy organizujemy także podróż i płacimy za bilety. Wystarczy, że dasz się poznać na rozmowie rekrutacyjnej.

Podsumowanie

Jeśli szukasz pracy jako opiekun seniora w Niemczech – doskonale trafiłeś. Podczas wieloletniej działalności zaufały nam setki opiekunek. Doświadczenie sprawiło, że współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi Klientami, także w Luksemburgu. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Twoje pytania i pomożemy Ci znaleźć dobrą posadę!