Masz problem ze znalezieniem pracy w Polsce? Sprawdź, co zyskasz jako opiekunka osób starszych w Niemczech!

11-08-2021
Komentarze

praca jako opiekunka niemcy

Aktualna sytuacja na rynku pracy w Polsce powoduje, że wiele osób ma trudności w znalezieniu zatrudnienia. Część z nich szuka swojej szansy za zachodnią granicą. Niemcy oferują ciekawe propozycje zarówno stałe, jak i dorywcze. Dzięki temu można w łatwy sposób dorobić do „polskiej” pensji. Szczególnie popularna w ostatnich latach jest praca jako opiekun osoby starszej w Niemczech. To zajęcie wymagające, które jednak przynosi wiele korzyści. Poznaj jego zalety i sprawdź, gdzie szukać atrakcyjnych ofert.

Zmienność rynku pracy w Polsce może powodować niepewność

Zatrudnienie w Polsce dla niektórych grup zawodowych może wydawać się bardzo niestabilne. Zachodzące w ostatnich latach zmiany gospodarcze oraz polityczne powodują, że coraz mniejsze szanse na znalezienie dobrej pracy mają m.in. humaniści. Do tego dochodzą nieciekawe kwestie finansowe zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Z drugiej strony nowe pokolenia pracowników mogą stanowić zagrożenie dla bardziej doświadczonych, choć starszych osób.

Pośrednim rozwiązaniem dla wielu Polaków jest praca na dwa lub nawet więcej etatów. Niestety zarobki niekiedy są nieporównywalne z ilością przepracowanych godzin. Mogą ucierpieć na tym nie tylko zdrowie, ale i relacje rodzinne.

Od lat popularną alternatywą stanowi emigracja zarobkowa. Głównymi kierunkami są tu przede wszystkim: Niemcy, Holandia czy Luksemburg. Często jest to praca dorywcza wykonywana podczas okresowych wyjazdów za granicę.

Gdzie szukać pracy poza granicami Polski?

Za granicą Polacy chętnie podejmują się prac prostych, niewymagających większych kwalifikacji zawodowych. Jak się okazuje, zarobki nawet w niskopłatnych zawodach są mimo to wciąż wyższe niż w kraju. Z drugiej strony cenieni są również specjaliści w swojej dziedzinie: tynkarze, budowlańcy, elektrycy czy spawacze. Polscy robotnicy i rzemieślnicy zyskali renomę solidnych i sumiennych w Europie.

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się praca w Niemczech w opiece nad osobami starszymi. Początkowo prym wodziły tu pielęgniarki, które zatrudniały się w prywatnych domach lub publicznych instytucjach opiekuńczych. Dziś popyt na usługi oraz zaufanie do polskich opiekunek są tak duże, że tego zajęcia podejmują się również osoby spoza służby zdrowia.

Jakie korzyści niesie podjęcie pracy jako opiekun lub opiekunka osób starszych w Niemczech?

Decydując się na pracę dla opiekunek w Holandii przez Help Care, możesz liczyć na zdobycie ciekawego doświadczenia zawodowego oraz życiowego. Choć zatrudnienie to wymaga pewnych kompetencji językowych oraz szczególnych cech charakteru, zyskasz przy tym wiele satysfakcji.

Warto zwrócić tu uwagę na przewagę zalet zorganizowanego wyjazdu nad samodzielnym poszukiwaniem pracy. Współpraca z agencją daje przede wszystkim bezpieczeństwo i dobre warunki dla Polaków za granicą.

Stabilność i pewne wynagrodzenie

Wyjeżdżając poprzez pośrednika, masz pewność, że praca w opiece jest w pełni legalna, a wszelkie składki są odprowadzana przez firmę. Okres przepracowany za granicą jest doliczany również do Twojej emerytury. Dodatkowo możesz liczyć na ubezpieczenie zdrowotne, które gwarantuje europejska karta EKUZ.

Ponieważ to agencja zawiera umowy z Twoimi pracodawcami w Niemczech, zyskujesz pewne i stabilne wynagrodzenie wypłacane przez firmę. Szczególne wyniki nagradzane są często bonusami i premiami finansowymi. Co więcej, wszelkie koszty przejazdów pokrywa pośrednik.

Nowe możliwości rozwoju

Wyjazd za granicę to przede wszystkim świetna szansa do zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych. To również popularna forma dodatkowego zarobku. W krótkim czasie możesz podreperować swój budżet i przeznaczyć go na ważne dla Ciebie rzeczy… np. rozkręcenie własnego biznesu!

Pracując jako opiekun osoby starszej w Niemczech, zdobywasz także okazję do podszkolenia swoich kompetencji językowych, ucząc się od native’ów.

Otwórz się na nowe wyzwania – pracuj z Help Care!

Nie układa Ci się zawodowo w Polsce? Na wyjazd do pracy za granicę nigdy nie jest za późno! W każdej chwili możesz zdecydować się na podjęcie nowych doświadczeń. Opieka nad osobami starszymi to zajęcie, które przyniesie Ci zastrzyk finansowy oraz wiele satysfakcji z pracy. Wypełnij formularz aplikacyjny na stronie naszej agencji Help Care z Bydgoszczy i znajdź dla siebie idealną ofertę zatrudnienia.