Opieka seniorów w Bydgoszczy — sprawdź

17-09-2019
Komentarze

Sporo mówi się o pracy w opiece w Niemczech. Również w regionie kujawskim nie brakuje ofert pracy dla osób zainteresowanych wsparciem seniorów. W poniższym tekście krótko porównujemy zakres zadań opiekunek osób starszych w Niemczech oraz w Bydgoszczy. Przedstawiamy także zalety. Zarówno dla seniorów, jak i ich opiekunów.

Na co mogą liczyć seniorzy z Bydgoszczy?

Seniorzy z Bydgoszczy, podobnie jak ci z Niemiec, otaczani są życzliwą opieką. Sytuacje, w których rodzina decyduje się na zatrudnienie osoby z zewnątrz do pomocy są dużo rzadziej spotykane. Jednak kiedy do nich dochodzi, emeryci mogą liczyć na dużą troskę, wsparcie, pomoc oraz miłe towarzystwo.

Osoby w podeszłym wieku, które uczęszczają do domów seniora oferujących dzienną albo całodobową opiekę nad emerytami, posiadają do dyspozycji szereg udogodnień. Jest to między innymi sprzęt do rehabilitacji, gry usprawniające pamięć czy koncentrację. Korzystać mogą z rozmaitych zajęć rozwijających kreatywność oraz własne pasje. Mogą też zadbać o kondycję fizyczną. Fachowa pomoc opiekunki osób starszych staje się wówczas nieoceniona każdego dnia.

W tego typu miejscach, w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze, starsi nie odczuwają samotności. Z wielką radością przyjmują propozycje personelu na spędzanie czasu wolnego, odpoczywają i uprawiają różnego rodzaju hobby.

Opieka osób starszych w Bydgoszczy a opieka w Niemczech

Agencje zatrudnienia bądź osoby indywidualne oferujące swoje usługi z zakresu opieki są bardzo elastyczne. W zależności od potrzeb seniorów, ich stanu zdrowia, kondycji psychicznej, upodobań bądź życzeń rodziny, dostosowują się do indywidualnych wymagań. Zasada ta obowiązuje zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Zasadniczo więc, emeryci z Polski oraz emeryci z Niemiec, współpracując z profesjonalnymi opiekunkami, mogą liczyć na taki sam zakres usług.

W Bydgoszczy częstszą formą opieki jest spędzanie czasu z seniorem w ciągu dnia. Polega głównie na pomocy podczas codziennych obowiązków, wspólnych spacerach czy gotowaniu. Po wypełnieniu swoich powinności opiekunka wraca do swojego domu. Wówczas emerytem zajmuje się juz rodzina. Zdarzają się oczywiście sytuacje opieki całodobowej. W takim przypadku popularnym rozwiązaniem jest praca zmianowa. W Niemczech natomiast opiekunka mieszka wraz ze swoim podopiecznym, zazwyczaj w tym samym budynku bądź domku gościnnym.

Różnice dostrzegalne są również w zarobkach. Pensja za pracę na terenie Polski jest sporo niższa niż ta otrzymywana w euro za wykonywanie podobnych zadań.

Poza przedstawionymi aspektami, zakres zadań opiekunek osób starszych w Bydgoszczy oraz w Niemczech jest podobny.

Zapraszamy do kontaktu

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości — zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na zapytania seniorów oraz ich rodzin, a także osób zainteresowanych pracą dla opiekunek w Niemczech.