Opiekunka seniora – na jaką wypłatę może liczyć? Sprawdź!

20-12-2019
Komentarze

Na wyjazd do Niemiec jako opiekun osoby starszej decyduje się coraz więcej osób. Jednym z powodów jest atrakcyjne wynagrodzenie, jakie zazwyczaj oferuje się na takich stanowiskach. Na jakie zarobki może liczyć opiekunka seniora? Od czego uzależniona jest wysokość wypłaty? Na te oraz inne pytania odpowiadamy poniżej. Dowiedz się więcej!

Praca w opiece od zaraz

Bez wątpienia wysokie zarobki to na takich posadach fakt. O tym, jaką pensję otrzymasz na danym zleceniu, decyduje wiele czynników. Należą do nich między innymi:

  • kwalifikacje i doświadczenie,
  • ukończone kierunkowe szkoły lub studia,
  • poziom znajomości języka niemieckiego,
  • odbyte dodatkowe kursy i szkolenia,
  • stan zdrowia podopiecznego,
  • ilość seniorów, których ma się jednocześnie pod opieką (czasem są to małżeństwa).

Wynagrodzenie zależy w dużej mierze od agencji, która organizuje wyjazd. W przypadku firmy Help z Bydgoszczy to minimum 1200 euro i maksimum 1600 euro. Bez względu na to ile zarabiasz, Twój pracodawca powinien zapewnić Ci także:

  • komfortowe zakwaterowanie (osobny pokój),
  • wyżywienie,
  • odprowadzanie wszystkich składek, w tym na ubezpieczenie i ZUS.

Sprawnie działające agencje zapewnią Ci możliwość rozpoczęcia pracy od zaraz. Ponadto umiejętnie dobiorą ofertę do Twoich umiejętności.

Zarabianie jako opiekun osób starszych w Niemczech

Jak podnieść swoją wartość na rynku pracy?

Wraz ze zdobywanym doświadczeniem oraz ilością zadowolonych podopiecznych Twoje zarobki będą rosły. Możesz także samodzielnie zdecydować o podniesieniu swojej wartości poprzez np. poprawę znajomości języka obcego lub ukończenie dodatkowego specjalistycznego kursu. Wszystko zależy od Twojej motywacji. Każda dodatkowa umiejętność, którą będziesz potrafił zaaplikować podczas codziennych obowiązków, z pewnością zostanie doceniona. Dlatego nie warto jedynie czekać, aż miną miesiące, ale wykazać się inicjatywą.

Na stanowisku opiekuna osób starszych komunikacja to podstawa. Dzięki dobrej znajomości języka obcego będziesz w stanie jeszcze lepiej rozumieć potrzeby seniora i tworzyć z nim głębszą więź, która jest przecież tak ważna w tym zawodzie.

Nie tylko pieniądze

Wynagrodzenie opiekuna za granicą jest niewątpliwie atrakcyjne. Ważne jednak, aby nie było ono jedyną motywacją do podjęcia pracy. Zarobki to oczywiście ważna kwestia i z pewnością są one bardzo satysfakcjonujące na tego rodzaju stanowiskach. Warto jednak pamiętać, że opieką obejmujesz drugiego człowieka, z którym będziesz spędzać czas. Jeśli lubisz pracę z ludźmi i masz w sobie ciepło, może to być dla Ciebie idealna propozycja.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem pracy w opiece w Niemczech – skontaktuj się z nami (https://www.help24.info/kontakt)! Jesteśmy agencją z Bydgoszczy, której przez lata działalności zaufały tysiące Kandydatów i Klientów. Proponujemy posady dla opiekunek z różnym doświadczeniem i kwalifikacjami. Gwarantujemy legalne zatrudnienie, pokrycie wszystkich składek i atrakcyjną pensję. Z nami wyjedziesz od zaraz, nawet jeśli władasz językiem niemieckim wyłącznie na poziomie podstawowym. Sprawdź nasze oferty (https://www.help24.info/oferty-od-zaraz)!