Praca opiekunki w Niemczech — podpowiadamy jak zacząć!

23-10-2019
Komentarze

Zastanawiasz się, od czego zacząć przygotowania do pracy za granicą? Poniżej zamieszczamy poradnik przedstawiający trzy kroki, które warto wykonać przed podjęciem pracy dla opiekunek w Niemczech.

Przeanalizuj plusy i minusy

Zrób listę zalet i wad wyjazdu za granicę. Weź pod uwagę korzyści, do których należą między innymi:

  • wysokie zarobki;
  • duża satysfakcja z wykonywanej pracy;
  • wysokie składki na ubezpieczenie, jakie wpływają na Twoje konto w ZUS-ie;
  • pełna ochrona zdrowotna na terenie Niemiec;
  • elastyczne warunki zatrudnienia;
  • możliwość dostosowania długości pobytu do indywidualnych preferencji.

Główną trudnością, jaką najczęściej wskazują osoby podejmujące pracę w opiece poza granicami swojego kraju, jest rozłąka z rodziną i tęsknota. A także konieczność przystosowania się do nowych warunków życia. Często jednak okazuje się, że czas w pracy mija bardzo szybko. W dodatku życzliwe Polakom na obczyźnie środowisko, przyjaźnie wita naszych rodaków.

Warto przed wyjazdem wypunktować sobie wszystkie za i przeciw. Podejmij ostateczną decyzję na podstawie konkretnych argumentów. Dokładna analiza oferty pracy w opiece pozwala na korzystny przebieg współpracy między pracownikiem a firmą pośredniczącą w zatrudnieniu.

Zgłoś się do profesjonalnej firmy oferującej pracę opiekunek w Niemczech

Korzystanie z usług rzetelnych przedsiębiorstw to gwarancja uczciwego i stabilnego zatrudnienia. Decydując się na otwarte i szczere wyrażanie własnych potrzeb, możesz liczyć na życzliwość ze strony zespołu rekrutacyjnego. Nasza firma Help24 dba o własnych pracowników. Zależy im na stworzeniu warunków pracy, w których zatrudnieni czuć się będą komfortowo, pewnie i bezpiecznie.

Biura pośrednictwa pracy nie tylko czuwają nad praktycznymi aspektami związanymi z pracą w Niemczech polegającą na opiece nad seniorami, osobami schorowanymi czy niepełnosprawnymi. Wspierają pracowników w załatwianiu wszelkich formalności, organizują transport, dbają o prawidłowe wypełnienie niezbędnej dokumentacji. Nie musisz martwić się o kwestie ubezpieczenia, podatkowe czy urzędowe. Osoby z doświadczeniem w organizowaniu pracy zarobkowej poza granicami kraju czuwają nad wypełnieniem obowiązków natury prawnej i formalnej.

Czasy wyjazdów „na czarno” już dawno minęły.

Zapisz się na kurs językowy

Zazwyczaj od opiekunek podejmujących pracę w Niemczech nie wymaga się płynnej znajomości języka obcego. Dobrze jednak gdy osoba decydująca się na wyjazd potrafi w komunikatywnym stopniu porozumieć się ze swoim podopiecznym. Warto więc zapisać się na kurs, podczas którego poprawisz swoje umiejętności językowe.

Sporo agencji pracy oferuje takie szkolenia. Jako Help24 również o to zadbaliśmy. Organizujemy kursy w naszej siedzibie w Bydgoszczy.

Opieka osób starszych w Niemczech

Jeśli masz dodatkowe pytania bądź wątpliwości związane z początkami pracy za granicą, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat pracy w opiece w Niemczech. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.