Wyposażenie domu seniora – inspiracje zza zachodniej granicy

12-08-2019
Komentarze

Placówki opiekuńcze adresujące swoją pomoc do osób starszych muszą być w pełni przystosowane do wymagań seniorów. Wykorzystujemy doświadczenie opiekunek w Niemczech oraz w Polsce i na jego podstawie przygotowujemy pomocne przyszłym piastunkom artykuły. Tym razem przedstawiamy zestawienie zawierające opis sprzętów, a także gadżetów, które powinny znaleźć się w miejscach tworzonych z myślą o emerytach.

Opieka osób starszych

Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem oferującą pracę w opiece nad emerytami w Niemczech. Doskonale orientujemy się w tematyce akcesoriów,  wyposażenia domu seniora czy gadżetów przydatnych w podeszłym wieku. Zarówno w profesjonalnych ośrodkach, jak i mieszkaniach indywidualnych, w których przebywają starsi, znakomicie sprawdzają się:

  • urządzenia do rehabilitacji, jak na przykład rowerki stacjonarne, gruszki rehabilitacyjne, piłki sensoryczne, gry czy labirynty zręcznościowe;
  • meble ze specjalnymi uchwytami i podpórkami, pomagającymi utrzymać równowagę, takie jak specjalistyczne taborety wstawiane pod prysznic, znacznie ułatwiające mycie ciała;
  • akcesoria do wykonywania prac plastycznych bądź inne przedmioty przydatne podczas uprawiania hobby, na przykład instrumenty muzyczne, zestawy do szydełkowania, materiały sensoplastyczne;
  • adresowane do osób starszych zestawy do nauki języków obcych, krzyżówki, gry logiczne, puzzle, karty, książki;
  • komputery i tablety, a także gry komputerowe, czy programy multimedialne przeznaczone dla seniorów.

Osoby starsze, dysponujące sporą ilością wolnego czasu, mogą oddawać się przeróżnym aktywnościom. Należy jedynie w odpowiedni sposób ich zainspirować lub zaciekawić. Śledzimy sukcesy opiekunek w Niemczech. Na ich podstawie dochodzimy do wniosku, że korzystając z nowoczesnych rozwiązań z zakresu urządzania wnętrz, jak i różnorodnych pomocy do pracy nad poszczególnymi umiejętnościami, emeryci mogą wieść w pełni satysfakcjonujące, udane życie.
Seniorka z opiekunką

Opieka w Niemczech i w Polsce na podobnym poziomie?

Polskie domy seniora nie odbiegają wcale od standardów obowiązujących u naszych zachodnich sąsiadów. Są nowoczesne, przytulne, wyposażone w wielofunkcyjne sprzęty do rehabilitacji czy materiały pozwalające ćwiczyć pamięć oraz koncentrację.
Starsi ludzie korzystający z tego typu ośrodków są  bardzo zadowoleni z opieki i towarzystwa innych osób, oraz warunków panujących w placówkach. Mimo początkowych obaw czy smutku z powodu opuszczania własnego domu, seniorzy szybko aklimatyzują się do nowych warunków. Wiodą spokojne, radosne życie, wypełnione ciekawymi aktywnościami każdego dnia.

Opiekunka osób starszych w Niemczech

Poszukujesz satysfakcjonującego zajęcia przynoszącego wysokie zarobki? Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami konkretnych ofert pracy dla opiekunek w Niemczech. Proponujemy bardzo atrakcyjne warunki zatrudnienia oraz wsparcie podczas pobytu u seniorów.
Jeśli jesteś osobą cierpliwą, miłą i w minimalnym chociaż stopniu potrafisz porozumiewać się po niemiecku – zapraszamy do współpracy. Zachęcamy do aplikowania na stanowisko opiekunki w Niemczech. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji. Zadzwoń, napisz, bądź bezpośrednio odwiedź nasze biuro w Bydgoszczy.